Yüce Allah’tan Mesaj var

İhvan Forum üyelerinin ayet paylaşımlarının derlendiği konu

Ahiret mutluluğuna erenler var ya; ne mutlu kimselerdir

Kötülüğe batanlara gelince; ne mutsuz kimselerdir

(İman ve amelde) öne geçenler ise (Ahirette de) öne geçenlerdir. İşte onlar (Allah’a) yaklaştırılmış kimselerdir.

Onlar, Naîm cennetlerindedirler.

Onların çoğu öncekilerden, azı da sonrakilerdendir.

Onlar, karşılıklı yaslanmış vaziyette mücevherâtla işlenmiş tahtlar üzerindedirler…

VAKIA SURESİ 8-16


(Rasülüm) De ki: ” İster bir taş, ister bir demir (gibi) olun, ister gönüllerinizde

(aklınızda ve tasavvurunuzda) büyüyen (dağlar gibi) bir yaratık (olun, Allah sizi

ahirette diriltecektir)” Yine: Bizi kim (orada) diriltip geri çevirecektir). ” O

zaman sana başlarını sallayacaklar da (alay ederek): Ne zamanmış o?”

diyecekler. Deki: ” belki de yakındır.”

(el- İsra- 50-51)


“Kim yaptığı haksızlıktan sonra tevbe eder, halini düzeltirse, şüphesiz Allah, onun tevbesini kabul eder. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.”

( Mâide – 39)


قَالَ فَبِمَا اَغْوَيْتَنى لَاَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَاطَكَ الْمُسْتَقيمَ () ثُمَّ لَاتِيَنَّهُمْ مِنْ بَيْنِ اَيْديهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ اَيْمَانِهِمْ وَعَنْ شَمَائِلِهِمْ وَلَا تَجِدُ اَكْثَرَهُمْ شَاكِرينَ

Araf-16-17. İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onları saptırmak için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. “Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!” dedi.


“… Onlara Rahmanın ayetleri okunduğunda ağlayarak secdeye kapanırlardı.Bunlardan sonra namazı terk eden,arzularına uyan bir nesil geldi.İşte onlar azgınlıklarının cezasını göreceklerdir.”

Meryem Süresi
58-59.ayetler


نَّ فى اَمْوَالِكُمْ وَاَنْفُسِكُمْ وَلَتَسْمَعُنَّ مِنَ الَّذينَ اُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَمِنَ الَّذينَ اَشْرَكُوا اَذًى كَثيرًا وَاِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا فَاِنَّ ذلِكَ مِنْ عَزْمِ الْاُمُورِ)

Al-İ İmran/186- Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız hususunda imtihan olunacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan size eziyet verici bir çok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’dan gereği gibi korkarsanız, şüphesiz işte bu azmi gerektiren işlerdendir.


Onlar, gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler. Ve onlar, sana indirilene, senden önce indirilenlere iman ederler ve ahirete de kesin bir bilgiyle inanırlar. İşte bunlar, Rablerinden olan bir hidayet üzeredirler ve kurtuluşa erenler bunlardır. (Bakara Suresi, 3-5)


“Onlar Allah’ı bırakıp, alimlerini (din adamlarını) rahiplerini ve Meryem’in oğlu Mesih’i Rabler edindiler. Oysa kendilerine tek olan Allah’tan başkasına kulluk etmemeleri emredilmişti. O’ndan başka ilah yoktur. O, onların şirk koştuklarından münezzehtir.” (Tevbe 31)

Konunun tamamı için tıklayınız: https://ihvanforum.org/konu/yuce-allahtan-mesaj-var.6/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: