Atalay Demirci analizi ve sahne şovuna dönen nöbetler!

Ünlü komedyen Atalay Demirci’nin Twitter hesabı hacklendi. Meydanlardaki demokrasi nöbetlerine katılan Demirci’nin FETÖ’cü Enes Kanter’e, “Tedbiren takibi bırakmak zorundayım kardeşim” diye yazdığı ortaya çıktı. Ay-Yıldız Tim, Demirci için, “Bu bir komedyen değil gizli FETÖ’cüdür” açıklamasını yaptı.

Sabah gazetesinin haberine göre; Ay-Yıldız Tim isimli hack grubu, 15 Temmuz’dan sonra meydanlara çıkarak demokrasi nöbeti tuttuğunu söyleyen Demirci ile FETÖ’cü basketbolcu Enes Kanter’in sosyal medya üzerinden mesajlaşmalarını yayınladı.

Peki bu durum sürpriz miydi? 15 Temmuz sonrası sahnelere çıkartılan artistlerden biri olan komedyen “FETÖ terör örgütü” diyerek temizlenmiş mi oldu? Tabii ki hayır. Ancak her önüne gelen ünlüyü “bize destek veriyor” düşüncesi ile sahnelere çıkarmak en hafif tabirle basiretsizliktir.

Tarihe not düşüyoruz; Bu darbe girişiminin akamete uğramasının yegane kahramanı halktır! Halkın önüne ünlüleri kahraman gibi çıkarmak iyi niyetle düşününce bile organizasyon garabetidir. Milli irade nöbeti için sahneye dahi gerek yoktur ancak madem sahne kurulmuş o zaman her akşam bir gazi yahut bir şehit yakını orada onurlandırılmalıdır.

Bir kez daha kahramanlığı halk yaptı ve gerekirse yine yapacak ancak bunun edebiyatını yapanlardan hızlı bir şekilde kurtulmalıyız.

ad

1 thought on “Atalay Demirci analizi ve sahne şovuna dönen nöbetler!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: